ZASTOSOWANIE
Gips górniczy stosuje się do wykonywania tam przeciwpożarowych w górnictwie węglowym. Może być również stosowany do wykonywania powłok izolacyjnych wyrobisk i zrobów eksploatacyjnych oraz do wypełniania pustek i kawern w górotworze.
- Świadectwo z zakresu higieny radiacyjnej
- Deklaracja zgodności
- Karta charakterystyki produktu
WŁAŚCIWOŚCI
Gips górniczy jest spoiwem mineralnym wolnowiążącym uzyskiwanym w procesie częściowego odwodnienia naturalnego kamienia gipsowego. Zawiera komponenty regulujące czas wiązania oraz upłynniające i podwyższające wytrzymałość mechaniczną tworzywa gipsowego. Charakteryzuje się wydłużonym, czasem wiązania.
•
PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY
Gips górniczy wsypać równomiernie do wody (na 1 kg użyć ok. 0,6-0,7 litra wody). Wymieszać ręcznie lub mechanicznie. Konsystencja zaczynu winna być dostosowana do sposobu transportu i nakładania zaprawy.
Nie zużyta zaprawa po rozpoczęciu wiązania nie nadaje się do powtórnego zarobienia wodą i należy ją odrzucić, ponieważ skraca czas wiązania następnego zaczynu.
•
SPOSÓB UŻYCIA
W zależności od rodzaju zastosowania.
•
NARZĘDZIA
Wiertarka wolnoobrotowa z mieszadłem, wiadro z elastycznego tworzywa, paca stalowa. Szpachelka, pompa mieszająco-tłocząca. Bezpośrednio po użyciu narzędzia należy umyć wodą.
•
PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT
Gips górniczy należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, na paletach, w suchych warunkach. Chronić przed wilgocią. Okres przydatności do użycia wynosi 18 miesiące od daty produkcji umieszczonej na worku.
•
OPAKOWANIA
Worki papierowe a’ 30 kg
Paleta: 1050 kg w workach 30 kg
•
DANE TECHNICZNE